Jsou tři možnosti jak zavést systém managementu. Všechny tři si představíme a zhodnotíme jejich plusy i mínusy.
Plusy:
Mínusy:
Tento způsob implementace se jeví jako levná varianta, ale není to vždy pravda, vzhledem na potřebný čas a zkušenosti. Z pohledu nákladů je třeba počítat s množstvím času, který pracovníci stráví samostudiem, případně s náklady na externí školení, časem na tvoření zdokumentovaných postupů a implementaci systému do praxe..
Organizace si zavede systém managementu s pomocí konzultační společnosti (Úkolem konzultačních společností je připravit organizace na certifikaci)
Plusy:
Mínusy:
Možná vyzvednout zejména:
Největším rizikem je výběr nekvalitní konzultační společnosti a výběr konzultační společnosti pouze na základě ceny na úkor kvality a zkušeností.
Velmi často se stává, že zákazník chce mít rychle, tedy do týdne případně tří měsíců zaveden systém managementu pouze za účelem vstupu do výběrových řízení nebo získání zakázky. Protože systém managementu požaduje odběratel, zákazník si vybere možnost implementace za co nejnižší cenu. V případě, že obě strany přistoupí na takovýto kompromis pouze si navzájem ničí byznys a většinou je implementace systému na vedlejší koleji. Následně je vždy vyhledávaný dodavatel certifikace s nižší cenou. Při tomto způsobu je dohoda po čase většinou pro obě strany nevýhodná.
V nejbližším článku Vás podrobně seznámíme s riziky a nejčastějšími chybami při implementaci systému managementu.
Naším cílem je aby Vám certifikace dávala smysl, proto pokud máte další otázky napište nám a my Vám s radostí odpovíme.
V dnešním globalizovaném a digitálně propojeném světě, kde obchodní transakce překračují hranice a technologie mění způsob, jakým podnikáme, představuje úplatkářství a korupce neustálou a stále sofistikovanější hrozbu pro podniky všech velikostí. S příchodem normy ISO 37001:2025 přichází nový standard, který pomáhá organizacím efektivněji čelit těmto výzvám.
Zobrazit vícNa konci letošního února vydala Evropská komise návrh na zmírnění povinností v oblasti ESG reportingu. Cílem návrhu je snížit administrativní zátěž podniků spojenou s tvorbou reportu udržitelnosti. Návrh reaguje na potřebu posílit konkurenceschopnost EU a sladit regulace s reálnými možnostmi podniků.
Zobrazit vícCyber Resilience Act je nové nařízení EU, které přináší přísnější pravidla kybernetické bezpečnosti pro produkty s digitálními prvky. Týká se vás?
Zobrazit vícPředtím, než se seznámíme s různými typy auditů, je důležité vysvětlit, co je to audit a jaká je jeho úloha.
Zobrazit víc