Jedna ze základních otázek, kterou pokládám svým posluchačům, na školení Managementu, pro společnost CeMS.
Ale samozřejmě to není jedna z prvních otázek, ale diskutováním o teorii a reálné praxi se k této otázce dostaneme vždy velmi rychle. Ale to mnohem zajímavější je to, že často dostávám, jako odpověď na tuto otázku informaci, co vše dělají šéfové, v různých firmách, v různých oborech špatně. Respektive, proč nejsou dobří manažeři.
A to jsou oblasti a témata, která s posluchači diskutujeme velmi otevřeně, protože i já, jako manažer s praxí a jako lektor, jsem velmi zvědavý, a hlavně se snažím odpovědět na otázky, na které hledají nespokojení zaměstnanci odpovědi.
Přestože to není cílem, tak já osobně to vnímám jako nevyžádaný průzkum a s lítostí nabývám dojmu, že ve firmách pracují většinou “špatní manažeři”. Lidé v jejich týmech nejsou spokojeni. Něco jim chybí. A je toho spoustu, ale dalo by se to celé zahrnout do souboru s názvem “špatná komunikace”. To konkrétně znamená, chybí podpora, pochopení, zadání, znalosti, schopnosti, respekt, ale hlavně uvědomění si, co to znamená pracovat jako manažer. A z toho se hlavně odvíjí, jak komunikovat s lidmi.
Protože řídit lidi znamená, s nimi komunikovat. Říkat jim co mají a co nemají dělat, což zní v celku jednoduše, ale to je právě ten problém, protože to nejsložitější na tom je to, jak jim to říkáte, jak s nimi komunikujete, ale hlavně, jak nasloucháte.
A přestože existují nekonečné zdroje informací a možností, jak se rozvíjet a lépe rolím manažera porozumět, tak se situace ve firmách spíše zhoršují.
Kdo tedy za to může? Kdo vybírá do manažerských pozic lidi, kteří nemají zkušenosti nebo schopnosti. Kdo je následně kontroluje?
Věřte mi, že přestože pracujete ve firmách, které Vás k tomu úplně nevedou anebo to po Vás nikdo nevyžaduje, tak bohužel to neznamená, že to dělat nemusíte. Protože Vy sami vytváříte kulturu ve svém týmu, vy zodpovídáte za spokojenost kolegů ve Vašich týmech, kteří si mi posléze stěžují na školeních :) Vždy záleží jen na Vás, jak sami sebe v těchto rolích vnímáte, jaké máte osobní očekávání, jak sdílíte vize, ale hlavně, jak motivujete lidi kolem sebe k naplňování cílů. Být vzorem není jednoduché, ale je to základní schopnost lídrů, kteří svůj tým táhnou, ale netlačí. Metodik je spoustu, ale je potřeba si najít tu cestu, která pro Vás bude přirozená a která Vám bude vyhovovat a díky které dosáhnete svých cílů.
Takže kdo je tedy dobrý manažer?
Základ spočívá v tom, že to Vám musí říct někdo druhý, že jste dobrý. A to je znak toho, že svou roli chápete a vykonáváte správně, protože Vás takto vidí Váš tým a Vaši nadřízení, a to je skutečným cílem role manažera. Je to náročné, a dokonce to správně nedokáže dělat každý. Mít předpoklady tuto cestu usnadňuje, ale uvědomit si své nedostatky a pracovat na nich, bude definitivně oceněno Vašim okolím. A to je ta zdravá motivace.
Takže pokud Vás zajímá, jak zlepšit komunikaci ve Vaší roli, jak se stát dobrým manažerem a mít satisfakci z Vaší velmi náročné práce, tak si o tom můžeme popovídat na školení Managementu a společně mluvit o praktických příkladech, které Vám pomohou se vydat správným směrem. Základ je, si uvědomit, že všichni se učíme neustále a jen ten, kdo si uvědomuje své chyby na nich může efektivně pracovat.
Název školení | Trvání školení | Místo konání | Cena | Nejbližší termín |
---|---|---|---|---|
Řízení, delegování, rozhodování, vedení porad (Management I) |
2 dny
(8:00 - 14:00)
|
Online |
8 900,00 CZK
10 769,00 CZK s DPH
|
03.12.2024 - 04.12.2024
+ 6
|
Pojem proces je v dnešní době velmi populární slovo. Avšak lidé často nevědí, co tento pojem znamená. Víte, co to ten proces vlastně je?
Zobrazit vícSvětový den kvality slavíme každý rok, druhý listopadový čtvrtek. V roce 2024 je to 14. listopad. Tento den se zaměřujeme na důležitost kvality ve všech oblastech našeho života, protože kvalita je neodmyslitelnou součástí našich životů, ať už při výrobě produktů nebo poskytování služeb.
Zobrazit vícQuishing je novodobý nástroj pro kyberzločince. Je to pokročilá forma phishingového útoku, která zneužívá QR kódy s cílem získat citlivá data, pomocí naskenovaného QR kódu, do vašeho chytrého telefonu. Po naskenování takového kódu QR může uživatel skončit na webu, který se tváří důvěryhodně, ale slouží ke sběru osobních údajů, jako jsou zadání a hesla nebo platební údaje.
Zobrazit vícV dnešním konkurenčním prostředí se firmy snaží neustále zlepšovat své služby a produkty. Jedním z nástrojů, který jim v tom pomáhá, jsou normy ISO. V tomto článku se zaměříme na čtyři konkrétní normy – ISO 17100, ISO 28000, ISO 18788 a ISO 41001 – a vysvětlíme, proč jsou důležité pro různé oblasti podnikání.
Zobrazit víc